Energia kameňov

„Kde bolo tam bolo… bol raz jeden kráľ, ktorý mal krištáľovo sa  jagajúcu guľu a tá mu prezradila tajomstvo tajomstiev – ako získať ešte väčšiu moc a slávu…“  Určite si od detstva pamätáme rozprávky, v ktorých drahé kamene majú svoju magickú silu a múdrosť. Sú tu s nami od nepamäti, ako nemí svedkovia ľudskej histórie a zároveň vzácnymi slzami našej matky Zeme, ktoré tu zostanú aj po nás. No a možno si uchovajú vo svojej žiariacej kráse spomienku na stretnutie s nami a budú môcť o tom porozprávať.

Všetky kamene majú v sebe energiu Zeme, jej silu a krásu. Aj v dnešnej dobe sú súčasťou nášho života. Využívajú sa hlavne v zberateľstve, liečiteľstve a vyrábajú sa z nich rôzne dekoračné predmety a šperky.

Každý drahokam a polodrahokam má špecifický účinok na naše zdravie, myšlienky a pocity. Každá choroba predstavuje určitý stav nerovnováhy, nosenie vhodných kameňov môže túto nerovnováhu zneutralizovať alebo vyrovnať. Drahé kamene neodstraňujú chorobu ale pôsobia na energetickú príčinu – nerovnováhu. Preto pri výbere kameňov je potrebné postupovať veľmi starostlivo. Kameň by vás mal osloviť a mal by sa vám páčiť.  Každý kameň, rovnako ako aj rastlina, vplýva na určitú oblasť. Ak si chcete byť úplne istí, ktorý kameň má aké použitie a či je pre vás vhodný, prelistujte si odbornú literatúru, alebo sa poraďte s mineralógom prípadne s astrológom.

Pred použitím je potrebné každý nový kameň dôkladne očistiť. Očista spočíva v tom, že kameň sa zbaví cudzích škodlivých a negatívnych energií. To dosiahneme tak, že kameň vložíme aspoň na päť minút pod prúd studenej vody. Potom ho osušíme a necháme naň pôsobiť slnečné lúče; vystavíme ho na slnko, niekde na čisté a chránené miesto. Niektoré kamene môžu na slnku blednúť, preto ich po umytí treba dať von v noci.

Správne zvolený kameň alebo kombinácia kameňov zmierňuje príznaky mnohých chorôb, ale v nijakom prípade nemôže nahradiť lekára. Preto je liečba drahými kameňmi iba doplnkovou terapiou. Drahé kamene sa môžu nosiť ako náhrdelník alebo náramok. Môžu sa prikladať na telo alebo sa pri nich dá meditovať. Môžu slúžiť aj ako amulet. Očistené kamene vysielajú do okolia pozitívnu energiu a majú priaznivý vplyv na okolie okolo nás.

S každým drahým kameňom treba zaobchádzať opatrne, s úctou a nehou. A on sa Vám odvďačí svojou energiou, silou a krásou.

  • Farebný vplyv kameňov: všetky kamene a ich farebnosť pôsobia na človeka
  • Biele kamene – očisťujú telo, symbolizujú čistotu, spokojnosť, úprimnosť a nemennosť.
  • Ružové kamene – prebúdzajú lásku, nehu a sebaúctu.
  • Červené kamene – stupňujú vitalitu, temperament, sexuálnu odvahu, ich červená farba podnecuje pohyb, životní silu a radosť.
  • Žlté kamene – ovplyvňujú mentálne vedomie a nervy, dodávajú radosť do života a vyrovnanosť.
  • Oranžové kamene – podporujú veselosť, uvoľnenosť, kľud, vyrovnanosť, oslobodzujú od prehnanej zodpovednosti.
  • Zelené kamene – podporujú zdravie, nadbytok a vyváženosť, sprostredkovávajú kľud a pomáhajú prekonávať zmeny.
  • Modré kamene – svetlé podporujú spirituálnu bdelosť a tmavé vyžarujú ochranu a silu.
  • Fialové kamene – oživujú dušu a duchovný prežitok.
  • Čierne kamene – ochraňujú auru, napomáhajú koncentrácii, podporujú ctižiadosť a presnosť.
X