Prázdny košík

Krása a sila krištáľov.

Krištáľ  je kameň kameňov - negatívnu energiu odoberá a pozitívnou nás nabíja. 

Krištáľ krištáľu symbolizuje ducha a intelekt ľudských bytostí.

 

Krištáľ je priehľadná a bezfarebná odroda kremeňa. Prevažná väčšina krištáľov, zvlášť tých najcennejších – diamantov, rubínov a zafírov – pochádza z roztavených hornín alebo magmy. 

Každý krištáľ vzniká pôsobením chemických zlúčenín a látok rozpustených v roztokoch skalných dutín. Je zložený z rôznych minerálov a je definovaný svojou jedinečnou štruktúrou. 

Takto vznikajú aj krištále kremeňa, medzi ktoré patria kamene ako sú: mliečny kremeň, achát, ametyst, citrín, ruženín, záhneda, avanturín, tygrie oko, býčie oko, mačacie oko, sokolie oko a ďalšie.

Zmena fyzických a chemických podmienok môže spôsobiť ich formovanie do nového minerálu. Napríklad modrý tyrkys sa formuje vtedy, keď minerály bohaté na fosfor a hliník prídu do kontaktu s kyslou vodou s veľkým obsahom medi.

Krištáľ sa vyskytuje sa na mnohých miestach na celom svete, najväčšie kusy pochádzajú z Brazílie a Madagaskaru. Kusy suroviny dosahujú desiatky kilogramov, najväčší krištáľ nájdený v roku 1719 vo Švajčiarsku mal hmotnosť 800 kg.

Na Slovensku sa nádherné krištalické drúzy kremeňa nachádzajú napríklad v Štiavnických a Kremnických vrchoch. 

Niektoré krištále dokážu pohlcovať negatívnu energiu, elektromagnetický smog a vyžarujú rýdzu, čistú energiu. Uloženie vhodnej krištáľovej drúzy do priestoru zjemňuje pôsobenie škodlivých geopatogénnych zón. Vhodne umiestnené krištále dokážu ovplyvniť celý Váš život. 

Prírodné kamene s dutinou, ktorá sú z časti alebo úplne vystlané krištáľmi sa nazývajú geody. Geody, ktoré majú nasmerované hroty dovnútra, sústreďujú energiu v sebe a pomaly ju vysielajú do okolia.

 

Svet Minerálov s.r.o.

Naša spoločnosť ponúka kvalitné výrobky prostredníctvom veľkoobchodu, maloobchodu a Eshopu. Sme schopní vybaviť každú objednávku k spokojnosti zákazníka a radi zodpovieme na vaše otázky týkajúce sa minerálov, kameňov a ich využitia. Vyrábame šperky z drahých kameňov na zákazku a podľa želania zákazníka.

Kontaktujte nás

Adresa: Svet Minerálov s.r.o.
  Tekovská Breznica 475
  966 52  Tekovská Breznica
Kontakt:   +421 905 356 344
   
e-mail: info@svet-mineralov.sk
  objednavky@svet-mineralov.sk

 

© 2018 Svet Minerálov s.r.o. All Rights Reserved. Designed By FirstPoint

Search